Spotkanie ze św. Mikołajem

Spotkanie ze św. Mikołajem

 

Wreszcie przyszedł do nas, długo oczekiwany gość – św. Mikołaj.
Z radości śpiewaliśmy i tańczyliśmy, a na koniec obdarowaliśmy św. Mikołaja własnoręcznie wykonanymi szalikami, aby nie marzł w czasie długich, zimowych podróży. 
Na koniec zabawy zostaliśmy obdarowani pięknymi prezentami.

Paczuszka dla Maluszka

Paczuszka dla Maluszka

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w  XI edycji akcji „Paczuszka dla Maluszka”, organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Dla najbardziej potrzebujących zbieramy: kremy, szampony, żele pod prysznic, mokre chusteczki, płyny do prania
i płukania ubranek, kocyki, akcesoria do pielęgnacji dzieci i inne …                                                                                                                                         Podarujmy maluszkom i ich mamom najszczerszy uśmiech i chwile wzruszenia,         bo święta Narodzenia Pańskiego to niezwykły czas.

„Paczuszka dla Maluszka” – dobrze jest pomagać! Akcja trwa do 6 stycznia 2024 r. Dary zbierane są w holu Domowego Przedszkola „Duszek”

 

Spotkanie ze świętym Mikołajem

Spotkanie ze świętym Mikołajem

Wreszcie, nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Za chwilę do sali wejdzie św. Mikołaj. Specjalnie dla niego przygotowaliśmy przedstawienie teatralne, wiersze i piosenki.

A po zabawie…. Św. Mikołaju, serdecznie dziękujemy za prezenty, które nam przyniosłeś.

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 14 listopada odbyła się w naszej placówce wspaniała uroczystość. Do grona super przedszkolaków przyjęliśmy naszych młodszych kolegów.

Pasowania na Przedszkolaka, specjalną długa kredką,  osobiście dokonał ks. Proboszcz Andrzej Nicałek.

Dzień dyni i wyniki konkursu

Dzień dyni i wyniki konkursu

Październik to koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”.  W naszej placówce święto to obchodziliśmy w piątek 28 października. Wtedy to, wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można będzie poczuć się jak na dyniowej grządce.

Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci przekonały się jak smakują dyniowe smakołyki. W ten dzień także rozwiązaliśmy nasz konkurs kulinarny.

Potem rozpoczęliśmy dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń według koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń, odczytywanie dyniowych sylab i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. 

Trzy przepisy na smakołyki z dyni:

 

Dyniowe zabawy i konkurs kulinarny 'Dzień dyni’

Dyniowe zabawy i konkurs kulinarny 'Dzień dyni’

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszej placówce święto to obchodziliśmy w piątek 28 października, wtedy to pośród dzieci ubranych na pomarańczowo, można będzie poczuć się jak na dyniowej grządce.
Dzieci dowiedzą się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci przekonają się czy lubią dyniowe smakołyki. Tego dnia rozwiążemy także nasz konkurs kulinarny.
Następnie przystąpimy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab i wiele innych. Wśród zabaw ruchowych będą dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne.
Wszystkim nam życzymy „dyniowej” zabawy.